Rusza art tank collection

Art tank collection to projekt realizowany przez miłośników i kolekcjonerów sztuki współczesnej, którzy postanowili połączyć siły, by razem promować dzieła polskich artystów. Dziś oficjalnie ruszyła strona internetowa tego przedsięwzięcia.

Art tank to grupa kolekcjonerów, którzy postanowili połączyć swoje zbiory i podzielić się nimi z szeroką publicznością. Prezentowane w ramach art tank prace pochodzą z indywidualnych kolekcji, które często są bardzo odmienne, lecz zebrane razem – składają się na spójny obraz polskiej sztuki współczesnej. W kolekcji znajdują się m.in. prace Magdaleny Abakanowicz, Wilhelma Sasnala, Agnieszki Brzeżańskiej, czy Rafała Bujnowskiego. Działając wspólnie, kolekcjonerzy stawiają sobie za cel stworzenie nowej jakości, ukazującej różnorodność zjawisk polskiej sceny artystycznej ostatnich lat.

Misją art tank collection jest promocja polskiej sztuki współczesnej w kraju i za granicą. Jej realizacja ma nastąpić poprzez działalność edukacyjną, jak również udostępnianie posiadanych zbiorów oraz organizację i współorganizację wydarzeń kulturalnych. Kuratorkami kolekcji i animatorkami związanych z nią działań zostały Karolina Nowak oraz Karolina Miszczak, które na co dzień pracują w Wealth Solutions, firmie specjalizującej się w doradztwie przy budowaniu kolekcji dzieł sztuki.

Pomysł stworzenia art tank collection zrodził się w gronie kolekcjonerów, którzy skorzystali z naszej pomocy przy zakupach dzieł sztuki i budowie swoich kolekcji. Ponad 150 współczesnych prac, znajdujących się w naszych zbiorach, tworzy ciekawą i spójną całość, którą postanowiliśmy pokazać światu. Tak powstała idea. Pierwszym etapem jej realizacji jest uruchomienie internetowego katalogu prac oraz strony, za pomocą której będziemy informować o naszych działaniach – mówi Karolina Nowak, kuratorka art tank collection.