Łukasz Stokłosa (ur. 1986) – absolwent malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W jego obrazach inspiracje kulturą masową zderzają się z regułami klasycznego warsztatu malarskiego, a postaci z popularnych filmów i seriali sąsiadują z widokami mrocznych wnętrz europejskich pałaców.

W 2013 roku otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim im. Eugeniusza Gepperta. W 2014 roku został wpisany na prestiżową listę „100 Painters of Tomorrow” wydawnictwa Thames & Hudson.

Brał udział w wielu wystawach zbiorowych, takich jak m.in. „Endosymbiotic” w Zero Gallery w Berlinie czy „Ars Homo Erotica” w Muzeum Narodowym w Warszawie. W 2011 roku miała miejsce jego pierwsza wystawa indywidualna – „Zimowa opowieść” w galerii Zderzak w Krakowie. W ślad za debiutem poszły kolejne pokazy solowe, jak „Skład obrazów” i „No. 392” w Zderzaku, „Gruppo Di Famiglia In Un Interno” w Kunstverein Assenheim w Niddatal czy „Golden Cage” w galerii Nunc Contemporary w Antwerpii.