Dobrawa Borkała (ur. 1990) – absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych w Paryżu oraz psychologii Uniwersytetu Humanistycznospołecznego w Warszawie. Zajmuje się rysunkiem, sztuką wideo oraz tkaniną artystyczną.

Dyplom psychologii klinicznej zdobyła na podstawie badań nad wpływem terapii sztuką na więźniów cierpiących na zespół stresu pourazowego. W ramach studiów w Paryżu prowadziła z kolei badania na temat percepcji roślin.

Ma na swoim koncie wystawy indywidualne: „Immersion” w École nationale supérieure des Beaux-Arts w Paryżu (2015), „Photo-sensitivity” w Hotelu Andel’s w Łodzi (2014), „Hay otros mundos pero estan en este” w galerii Inlassable w Paryżu (2014) oraz „Chciałabym, żebyście wszyscy mnie pokochali” w Galerii m2 w Warszawie (2013).

Brała także udział w wystawach zbiorowych, w tym m.in. „Palindrom” w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie (2015), „Ausstellung im Lichthof” w Staatliche Akademie der Bildenden Künste w Karlsruhe (2014) czy Biennale rysunku w Cité internationale des Arts w Paryżu (2013).