Honza Zamojski

Honza Zamojski (ur. 1981) – artysta sztuk wizualnych, kurator, redaktor i wydawca. Założyciel wydawnictwa Morava, współtwórca wydawnictwa Mundin (wraz z Grażyną Kulczyk). Studiował filozofię i kulturoznawstwo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, a następnie grafikę na poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Laureat wielu nagród i wyróżnień, stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2011 roku otrzymał tytuł „Kulturysty roku” w plebiscycie RDK, organizowanym przez radiową Trójkę, otrzymał brązowy medal podczas Międzynarodowych Targów Książki w Lipsku w ramach konkursu na „najpiękniejszą książkę świata” oraz zdobył drugą nagrodę w konkursie „Spojrzenia”, organizowanym przez Fundację Deutsche Bank i Narodową Galerię Sztuki Zachęta. Był także nominowany do „Paszportu polityki” w kategorii „Sztuki wizualne”.

Jego prace były prezentowane na wystawach tak w Polsce, jak za granicą. Były to m.in. „Four Eggs Theory” w Galerii FUTURA w Pradze, „Self Portrait With Fish” w Galerii Andrew Kreps w Nowym Jorku, „Góra i dół” w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie czy „M D R N B D S M” w Bunkrze Sztuki w Krakowie.