Zuzanna Ziółkowska/Hercberg

Zuzanna Ziółkowska/Hercberg (ur. 1981) – doktorantka na Wydziale Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Studiowała na Akademiach Sztuk Pięknych w Warszawie i Łodzi. Dyplom uzyskała w pracowni prof. Leona Tarasewicza i dra Pawła Susida, uzupełniając go o specjalizacje w pracowniach m.in. Mirosława Bałki i Grzegorza Kowalskiego.

Tematem przewodnim malarstwa Ziółkowskiej/Hercberg jest pamięć, zarówno w jej wymiarze indywidualnym, jak i zbiorowym. Społeczne i jednostkowe traumy dają o sobie znać w sposób paradoksalny – w intensywnych, wielobarwnych abstrakcjach, którym artystka pozwala z pozoru swobodnie rozpływać się na płótnach.

Jej prace prezentowane były podczas pokazu najlepszych dyplomów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych „Coming out” w 2011 roku, w ramach finału 42. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień”, na wystawie indywidualnej „Wszędzie jest wszędzie” w Galerii Białej w Lublinie oraz na wielu wystawach zbiorowych, m.in. „Colors for the Planet” w siedzibie UNESCO w Paryżu, „Postęp i higiena” w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie, „Porządek z chaosu” w Galerii Le Guern w Warszawie czy „AAAkupunktura” w warszawskiej Kordegardzie.