Jesteśmy grupą kolekcjonerów, którzy postanowili połączyć swoje zbiory i podzielić się nimi z szeroką publicznością. Prezentowane w ramach art tank prace pochodzą z naszych indywidualnych kolekcji, które często są bardzo odmienne, lecz zebrane razem – składają się na spójny obraz polskiej sztuki współczesnej. Działając wspólnie, stawiamy sobie za cel stworzenie nowej jakości, ukazującej różnorodność zjawisk polskiej sceny artystycznej ostatnich lat.

Naszą misją jest promocja polskiej sztuki współczesnej w kraju i za granicą. Realizujemy ją poprzez działalność edukacyjną, jak również udostępnianie posiadanych zbiorów, organizację i współorganizację wydarzeń kulturalnych.

Jeżeli są Państwo zainteresowani dołączeniem do art tank, współpracą przy organizacji wystaw lub wypożyczeniem prac – zachęcamy do kontaktu.

Członkowie grupy art tank collection

KURATORKA KOLEKCJI:

Karolina Nowak-Sarbińska

Karolina Nowak-Sarbińska jest związana z rynkiem sztuki od kilkunastu lat. Jest absolwentką historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Specjalizuje się w sztuce współczesnej. W ramach tworzenia kolekcji sztuki doradzała przy zakupach prac m.in. Magdaleny Abakanowicz, Wilhelma Sasnala czy Agnieszki Brzeżańskiej. Swoją wiedzą dzieli się jako felietonistka z czytelnikami Gazety Giełdy Parkiet.

W przeszłości była kuratorem i współkuratorem wystaw (m.in. pierwszej indywidualnej wystawy Jakuba Juliana Ziółkowskiego, bez tytułu, w Galerii ASP w Krakowie w 2004 roku oraz grupowej wystawy „New Old Cold War. Post Socialists Countries Experience” w ramach 3 Biennale Sztuki Współczesnej w Moskwie w 2009 roku). Pracowała również w Muzeum Sztuki w Łodzi oraz w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.

Obecnie jest związana z Wealth Solutions, gdzie odpowiada za tworzenie kolekcji dzieł sztuki oraz późniejsze nimi zarządzanie. Jest również wykładowcą Akademii Sztuki, czyli kursu będącego praktycznym przewodnikiem dla obecnego i przyszłego kolekcjonera.